Provádíme veškeré stromolezecké práce.
Realizujeme výškové práce při ošetření korun řezem, konzervační ošetření nejrůznějších typů poranění, instalaci bezpečnostních vazeb korun stromů, kácení stromů i ve ztížených podmínkách.
- Zdravotní řez stromů řeší větve s ohledem na jejich perspektivu a bezpečnost. Odstraněním suchých, nakažených, nemocných, křížících se nebo v budoucnu jinak nežádoucích větví se strom viditelně prosvětlí.
- Bezpečnostní řez stromů je levnější varianta zdravotního řezu. Odstraníme bezprostředně nebezpečné – suché, nemocné, nalomené a přetížené větve, bez ohledu na budoucí růst.
- Redukční řez stromů slouží ksymetrizaci koruny, odlehčení koruny, redukci od objektů atd.
- Rizikové kácení stromů lanové technologie, spouštění větví a kmenů, postupné kácení
- Výchovné řezy se provádí u mladých stromů 10 – 20 let stáří: prosvětlení koruny, odstranění křížících se větví, odstranění tlakových větvení (tento řez je velmi důležitý, jelikož předcházíme pozdějsím velkým řezům)
- Nově provádíme tahové zkoužky na stromech přístrojem PICUS. Máme odborné školení a potřebné znalosti na provádění tahových zkoušek.
Provádíme tahové zkoužky přístrojem PICUS
Tahová zkouška je přístrojová metoda určená pro exaktní stanovení statických poměrů stromu jako celku. Jedná se o komplexní hodnocení, kdy se testuje jak odolnost proti zlomu, tak odolnost vůči vyvrácení.
Tahová zkouška spočívá ve zjištění mechanického chování stromu. Strom je uměle zatížen pomocí lanového navijáku upevněného k jinému stromu nebo k dostatečně pevnému bodu. Reakce stromu na toto zatížení se zaznamenává několika přístroji. Působící síla je měřena siloměrem, vznikající deformace elastometrem a náklon kmene inklinometrem. Výsledkem této části je zjištění deformace a náklonu kořenového talíře při známé působící síle.
Po mechanickém zatížení následuje analýza pomocí speciálního softwaru. Na základě změřených dendrologických parametrů, digitální fotografie a výsledných hodnot měření je zjištěna skutečná náporová plocha stromu a je vyčíslena síla, která na danou náporovou plochu působí při rychlosti větru 32 m/s. Výsledkem zátěžové analýzy je tedy kvantifikace síly působící na konkrétní strom při určité rychlosti proudění větru. Z takto zjištěných reálných údajů, a při znalosti materiálových vlastností dřeva, je vypočtena skutečná odolnost stromu proti vyvrácení, zlomení a ukroucení kmene.
Dále pak zabezpečujeme:
- odborné posudky zdravotního stavu stromů, památných stromů
- kvalifikovanou péči o stromy od výsadby až do pokročilého stáří, popřípadě do jejich odstranění
- dendrologické průzkumy
- návrhy výsadeb a plány péče o stromořadí
- krajinářské úpravy
- přesazování vzrostlých stromů
- poradenskou činnost
- konzervaci dutin a plošných poranění
- založení bezpečnostních vazeb do korun
- úpravu stanovištních poměrů
- výškové práce s využitím horolezecké techniky i hydraulických plošin
- kácení stromů i ve ztížených podmínkách